Seminarium poświęcone rynkowi niemieckiemu

24 marca 2011 przedstawiciele firmy Infar Sp. z o. o. uczestniczyli w seminarium poświęconym tematyce rynku niemieckiego oraz aspektom związanym z jego otwarciem dla polskich przedsiębiorców po 1 maja 2011 roku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową z Cottbus i odbyło się w ramach wspólnego projektu WIKON Zielona Góra-Cottbus, którego celem jest intensyfikacja powiązań gospodarczych w Euroregionie Sprewa–Nysa-Bóbr oraz umacnianie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw.
Podczas seminarium przedstawione zostały zasady na jakich dojdzie do otwarcia niemieckiego rynku pracy. Jest to z pewnością wydarzenie godne uwagi każdego przedsiębiorcy, ponieważ stwarza ono szansę na sukcesywny rozwój oraz poszerzanie horyzontów biznesowych. Nic dziwnego, iż poruszana tematyka zgromadziła tak wielu zainteresowanych.
Podczas spotkania można było wysłuchać wykładów wygłoszonych przez specjalistów ds. podatków i ubezpieczeń społecznych oraz doświadczonych prawników, zarówno polskich jak i niemieckich, którzy podzielili się ze zgromadzonymi posiadaną wiedzą, a także rozwiali liczne wątpliwości cierpliwie odpowiadając na wiele nurtujących pytań. Zgromadzeni poznali zasady towarzyszące otwieraniu oddziałów, filii oraz przedstawicielstw na terenie Niemiec, a także zasady delegowania polskich pracowników do pracy zagranicą. Niemieccy specjaliści chętnie udzielali wskazówek oraz radzili, w jaki sposób uniknąć problemów podatkowych opowiadając i zwracając uwagę na istniejące w niemieckim ustawodawstwie „kruczki podatkowe”. Zorganizowane spotkanie ukazało spektrum możliwości związanych z wejściem i poszerzeniem działalności o rynki zagraniczne, co stanowi atrakcyjną alternatywę dla przedsiębiorstw nastawionych na nowe doświadczenia oraz współpracę z zagranicą.

Firma Infar Sp. z o. o., jako nowoczesne przedsiębiorstwo konsultingowo-informatyczne wdrażające innowacyjne produkty nie stroni od współpracy z sąsiadami, wręcz przeciwnie sukcesywnie poszukuje nowych dróg rozwoju, które przyczynią się do dalszych sukcesów. Nie wykluczamy w najbliższej przyszłości nawiązania współpracy z kolegami zza Odry. Jesteśmy otwarci na nowe doświadczenia i gotowi na wejście z oferowanymi przez nas usługami na rynki zagraniczne. Niezmiernie cieszymy się z otwieranych przed Polską możliwości płynących z otwarcia niemieckiego rynku i postaramy się dobrą passę gospodarczą wykorzystać najlepiej, jak to potrafimy.

Comments are closed.