Szkolenie z komunikacji

O tym jak ważna w życiu codziennym firmy jest umiejętność skutecznej komunikacji nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Każdy dzień rodzi bowiem konieczność wzajemnego komunikowania się. Niestety, zdarza się, iż w procesie tym napotykamy na różnego rodzaju bariery, uniemożliwiające nam skuteczne przekazanie informacji.

Z tego powodu w dniach 10-11 października czterech pracowników firmy Infar postanowiło zgłębić tajniki skutecznej komunikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniu organizowanym przez firmę Solid Consulting z Gorzowa Wielkopolskiego. W świat zasad rządzących komunikacją w błyskotliwy sposób wprowadził uczestników Pan Andrzej Burzyński- wieloletni coach, autor dwóch poczytnych książek oraz założyciel Instytutu Rozwoju Osobistego KOAH.

Dwudniowe zajęcia, które odbyły się w Zielonej Górze, składały się zarówno z części teoretycznej jak i części praktycznej. Pierwszego dnia szkolenia uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda skomplikowany proces komunikacji międzyludzkiej z uwzględnieniem roli przekazu werbalnego oraz niewerbalnego. Następnie, podjęli się próby identyfikacji typów osobowości, jakie reprezentują, jak również skupili się na poszukiwaniu sposobów mających na celu jak najbardziej efektywne dostosowanie komunikacji do sposobu postrzegania zastanej rzeczywistości. Jak się okazało, nie było to wcale takie łatwe zadanie, jak im się wcześniej wydawało. Drugi dzień szkolenia koncentrował się wokół takich zagadnień jak asertywność oraz budowa poczucia własnej wartości. Ponadto, uczestnicy zostali zapoznani z efektywnymi technikami negocjacyjnymi oraz strategiami rozwiązywania konfliktów, które mieli okazję przećwiczyć odkrywając scenki sytuacyjne.

Podsumowując, uczestnictwo w szkoleniu okazało się być dla wszystkich jego uczestników niezwykle wartościowym oraz pouczającym doświadczeniem. Dzięki niemu w jeszcze lepszy sposób będziemy mogli komunikować się zarówno z Państwem jak i między sobą.

 

Comments are closed.