Lubuski Lider Biznesu

Lubuski Lider Biznesu jest organizowanym przez Zachodnią Izbę Przemysłowo Handlową oraz Gazetę Lubuską plebiscytem mającym na celu promocję najlepiej prosperujących firm w województwie lubuskim, które poprzez swoje działania przyczyniają się do kształtowania pozytywnego wizerunku gospodarczego regionu oraz wzrostu jego prestiżu jako miejsca wartego podejmowania nowych inwestycji.

W świetle tych faktów jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż firma Infar wygrała III edycję plebiscytu Lubuski Lider Biznesu w kategorii mikro przedsiębiorstwo. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i powód do dumy tym bardziej, że przyszło nam rywalizować z wieloma, bardzo dobrze prosperującymi przedsiębiorstwami.

Na gali finałowej, która odbyła się 19 września br. w zielonogórskiej Palmiarni firmę Infar reprezentował sam prezes dr inż. Roman Ferster, który odbierając statuetkę Lubuskiego Lidera Biznesu z rąk prezydenta Janusza Kubickiego nie ukrywał swojego zadowolenia- „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej nagrody, czyli statuetki Lubuskiego Lidera Biznesu. Liczę, że pomoże nam ona w większej ekspansji na lubuskim rynku. Ta statuetka przyczyni się też do większej rozpoznawalności firmy i jej wiarygodności”.

Plebiscyt jest szansą dla lubuskich przedsiębiorców na udowodnienie mieszkańcom regionu, że lokalne firmy mogą nie tylko prężnie się rozwijać i utrzymywać dobrą kondycję, ale także przyczyniać się do budowy gospodarki opartej na wiedzy, która stanowi klucz do rozwoju województwa lubuskiego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż 51 przedsiębiorstw. Zwycięzców wskazała kapituła złożona z przedstawicieli organizacji biznesowych i okołobiznesowych (m.in. z Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Departamentu Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego, Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej, Łużyckiej Izby Gospodarczej czy z Agencji Rozwoju Regionalnego). Każda firma była analizowana pod kontem wzrostu zatrudnienia, dynamiki zysków, podjętych przedsięwzięć o charakterze innowacyjnym, terminowości regulowania zobowiązań finansowych oraz warunków pracy i działań na rzecz społeczności lokalnej.

Według Karola Humińskiego, przewodniczącego kapituły plebiscytu, start w konkursie to dla jego uczestników przede wszystkim wzrost prestiżu. Dla nas to także szansa na zwiększenie konkurencyjności, poszerzenie bazy zadowolonych klientów, integrację zespołu oraz zaprezentowanie się mieszkańcom województwa z jak najlepszej strony. Wierzymy, że osiągnięty sukces wzmocni wizerunek oraz markę firmy Infar, a także zmotywuje zespół tworzący jej struktury do jeszcze większej pracy skoncentrowanej na uzyskiwaniu coraz lepszych wyników i silnej pozycji w reprezentowanej branży.

Comments are closed.